Oddělení sólového zpěvu
pedagogové

Mgr. art. Aleš Janiga

Fotografie zaměstnance

Barytonista Aleš Janiga je absolventem konzervatoře v Brně a VŠMU v Bratislavě. Uměleckou činnost zahájil již během studia na konzervatoři a to ve spolupráci se souborem Ensemble Opera Diversa, se kterou uvedl množství původních oper, např. Pickelhering 1607 (Klofáš), Společná smrt milenců v Šinagavě (Pán), Ponava (Král Pluto) a jiné. S tímto souborem spolupracuje dodnes.

       Během studia na VŠMU debutoval na operní scéně Státní opery Banská Bystrica v Donizettiho opeře Nápoj lásky, kde ztvárnil postavu kapitána Belcoreho. V roce 2012 se podílel na uvedení opery Carmen od G. Bizeta na operním festivalu v rakouském St. Margarethen v postavě Moralese. Mezi jeho další ztvárněné role patří například Oněgin (Evžen Oněgin, P. I. Čajkovskij), Princ Miroslav (Zakletý princ, V. Hřímalý), Hodiny a Kocour (Dítě a kouzla,  M. Ravel),  Krušina  (Prodaná nevěsta, B. Smetana), Jurásek (Počátek románu, L. Janáček), Ping (Turandot, G. Puccini) a mnohé další.

 

       Na koncertních pódiích spolupracoval se Slovenským komorním orchestrem B. Warchala, Metropolitním orchestrem Bratislavy, Orchestrem SND,  Českým filharmonickým sborem a  Komorním orchestrem  Czech Virtuosi a Internationale Chorakademie Lübeck. Vystupoval na pódiích nejen v Evropě (např. Německo, Rakousko, Francie, Polsko, Slovensko), ale i v Hongkongu, Šanghaji, Taiwanu nebo v Jižní Korei.

       Od roku 2015 působí jako pedagog klasického zpěvu na Soukromé konzervatoři v Nitře, od roku 2019 také na Konzervatoři Brno. 


Předměty, které na naší škole vyučuje: Hlavní obor - zpěv(Publikováno se souhlasem pedagoga.)
Přesunout se na začátek