Oddělení sólového zpěvu
pedagogové

MgA. Andrea Široká

Fotografie zaměstnance

Sopranistka Andrea Široká je absolventkou JAMU v Brně u prof Anny Barové. Své pěvecké a pedagogické vždělání si dále rozšiřuje soukromými kozultacemi u pěvkyně Gabrielly Imre.

V současné době je sólistkou Opery Národního divadla Brno, hostuje příležitostně v Národním divadle v Praze.

Počas angažmá v Národním divadle v Brně nastudovala role různých charakterů- napr. Dafne (La Dafne: Hanzlík,V.Zouhar), Adéla (Netopýr, J.Strauss, Titanie (Sen noci Svatojánské: B.Britten, Mariken, Marie (Hry o Marii B.Martinů), Rosina (Lazebníkovi Sevillský: G.Rossini), soprán v představení Stvoření (J.Haydn), Adina (Nápoj lásky: G.Donizetti), Belinda a Kurtizána (Dido a Aeneas: Purcell a Epos o Golgamešovi-B.Martinů) a další. Kromě účinkování na domácí scéně úspěšně reprezentuje Janáčkovu operu rovněž na zájezdech v zahraničí.( japonsko, Itálie, Španělsko atd).

 

Na koncertních pódiích pravidelně spolupracuje s komorním orchestrem Czech Virtuosi,dále pak s klavíristkou Helenou Fialovou (písňové recitály), s kytaristou a pedagogem Konzervatoře Brno Petrem Vítem (kytarové recitály, komponované večery, sefardská hudba a hudba Ibero-amerických a španělských autorů) a s regenschorim katedrály sv. Petra a Pavla v Brně, rovněž pedagogem naší Konzervatoře, Petrem Kolařem (duchovní skladby různých autorů).

 

Také spolupracuje se společností Opera na cestách, která se věnuje interpretaci barokní opery a oratorií. (Didone v opeře “Didone abbandonata”: Domenico Sarriho, Agrippina - G.F.Händl: Agrippina condotta a morire v komponovaném večeru “Tři ženy, tři osudy”)

 

Pedagogem Konzervatoře Brno je od roku 2011.


Předměty, které na naší škole vyučuje: Hlavní obor - zpěv, Metodika zpěvu, Vyučovací praxe hlavního oboru(Publikováno se souhlasem pedagoga.)
Přesunout se na začátek