Oddělení klávesových nástrojů
pedagogové

Mgr. Renata Bialasová

Fotografie zaměstnance

Mgr. Renata Bialasová studovala klavír na Konzervatoři v Brně ve třídě prof. Josefy Hlouškové a absolvovala Klavírním koncertem f-moll Fryderyka Chopina. Vysokou školu múzických umění v Bratislavě studovala ve třídě prof. Evy Fischerové. Svoje studium si prohloubila účastí na mezinárodních interpretačních kursech v Brně a třikrát ve Výmaru, kde pracovala ve třídě prof. Bernarda Ringeissena. Během studií se stala laureátkou řady národních a mezinárodních soutěží (Concertina Praga, Beethovenovy soutěže v Hradci nad Moravicí, Smetanovy soutěže v Hradci Králové a soutěže B. Martinů v Pařiži).

Renata Bialasová vystupuje na sólových recitalech a se svým otcem Milanem Bialasem uvádí skladby pro dva klavíry nebo pro klavír na 4 ruce. Účinkovala na koncertech v Německu, Rakousku, Francii, Švýcarsku, Španělsku a Itálii. V rozhlasových studiích BR Mnichov, HR Frankfurt n.M., SWF Baden-Baden, NDR Hannover, MDR Lipsko, ÖRF Vídeň a Innsbruck natočila skladby současných českých i světových skladatelů pro dva klavíry a sólové skladby českých autorů klasických. Bohatá je i její činnost v oblasti komorní hry, zejména ve spolupráci se smyčcovými nástroji (což dokládá její dlouholeté působení na katedře smyčcových nástrojů JAMU), přednáší na seminářích, je členkou porot klavírních soutěží v sólové i čtyřruční hře, realizovala čtyři CD (světová tvorba pro dva klavíry, skladby členů KMS pro čtyřruční klavír a skladby pro housle a klavír spolu s houslistou Romanem Mžikem). Je členkou Klubu moravských skladatelů, kde organizuje pravidelný festival „Dny mladých interpretů“.

Renata Bialasová působí pedagogicky jako profesorka hry na klavír na Konzervatoři v Brně od roku 1987. Její studenti jsou laureáty klavírních soutěží a většina z nich pokračuje ve studiu na vysoké škole.


Předměty, které na naší škole vyučuje: Hlavní obor - klavír, Doprovod a korepetice, Komorní hra, Povinný klavír(Publikováno se souhlasem pedagoga.)
Fotografie zaměstnance
Přesunout se na začátek