DVPP – bicí nástroje

Pozor! Změna termínu!

2. sobota bicích nástrojů (cyklus Hra na bicí soupravu) se přesouvá na 11. 3. 2023.
Důvodem je pracovní vytížení lektora.


Vážení kolegové, vážené kolegyně,
pro školní rok 2022/23 jsme připravili dva vzdělávací programy pro učitele hry na bicí nástroje.
Programy jsou akreditovány MŠMT pro DVPP pod č.j. 13025/2022-2-512.

Cena každého cyklu je 2900,-Kč.
Zvýhodněná cena obou cyklů je 5500,-Kč.
Cena jednotlivé soboty je 1600,-Kč.
Na základě Vaší přihlášky Vám bude zaslán v září 2022 daňový doklad k proplacení.

Osvědčení o absolvování akreditovaného kurzu bude vydáno pouze účastníkům, kteří se přihlásili na celý cyklus vzdělávacího programu. Počítáme s určitou tolerancí v docházce.
Pokud si objednáte pouze některé ze sobot, cena se počítá jako za jednotlivé soboty a vydáváme pouze potvrzení o účasti!

Vaše dotazy zodpoví garant:
Mgr. Ctibor Bártek
mobil: 604 664 835
email: ctibor.bartek@konzervator.eu

Program přednášek Sobot bicích nástrojů probíhá v čase 9.30 – 14.30 s polední přestávkou na oběd.

1. Komorní a souborová hra pro bicí nástroje5. 11. 2022

Jakub Kupčík: Tvořivé bubnování v souboru bicích nástrojů.

Představení základních afrických rytmů a nástrojů, technika hry na djembe, základní typy afrických a latinskoamerických clave. V rámci společných improvizací všech účastníků přednášky si vyzkoušíme konkrétní možnosti vytváření společných rytmů a skladeb s ukázkami alternativních způsobů adaptace těchto rytmů na běžné i nevšední bicí nástroje. Příklady, jak to konkrétně využít pro žáky základního stupně i dospělé.

10. 12. 2022

Lukáš Krejčí: Využití tympánů a melodických bicích nástrojů v sólové a komorní hře

Tympány – historie, základy techniky hry, rozdělení typů paliček a tympánové literatura pro začátečníky. Tympány v rámci komorních souborů, seznámení s možnými způsoby využití tympánů ve skladbách pro bicí ansámbly. Krátké představení jednotlivých melodických nástrojů. Výběr literatury pro soubory s převahou melodických bicích nástrojů a jejich aranžování  – ukážeme si jak správně vyhledat a aranžovat vhodnou kompozici pro svůj soubor.

2. Hra na bicí soupravu14. 1. 2023

Kamil Slezák: Aplikace latinskoamerických rytmů na soupravu bicích nástrojů.

Seznámení s několika základními styly latinskoamerické hudby, základy jejich aplikace na bicí soupravu, rozvíjení rytmické představivosti, práce s metronomem, lichá metra, clave aj. Využití latinskoamerických rytmů pro jazzové rytmy na bicí soupravě, technika hry metličkami a správné vedení základního rytmu na ride činelu. Praktický návod jak s těmito systémy pracovat a zapojit je do výuky a každodenního cvičení, aby se staly užitečnými. V rámci tématu se dotkneme problematiky hry na malý buben a bicí soupravu.

11. 3. 2023 – změna!

Lukáš Pavlík: Moderní hra na bicí soupravu, stylovost a muzikálnost

Vysvětlení použití základních rudimentů ve hře na bicí soupravu, jejich roztřídění a způsoby nácviku. Koordinace úhozů a využití odrazové techniky. Ukázky možnosti cvičení na dvojpedál u velkého bubnu, uvedení do praxe.  Zabývání se Groove&Timing v hudebním tělese. Způsoby rytmického cítění při interpretaci různých hudebních stylů. Způsoby ladění bicí soupravy a jejich praktický nácvik.

Přesunout se na začátek