DVPP – bicí nástroje

Vážení kolegové, vážené kolegyně,
pro školní rok 2022/23 jsme připravili dva vzdělávací programy pro učitele hry na bicí nástroje.
Programy jsou akreditovány MŠMT pro DVPP pod č.j. 13025/2022-2-512.

Cena každého cyklu je 2900,-Kč.
Zvýhodněná cena obou cyklů je 5500,-Kč.
Cena jednotlivé soboty je 1600,-Kč.
Na základě Vaší přihlášky Vám bude zaslán v září 2022 daňový doklad k proplacení.

Osvědčení o absolvování akreditovaného kurzu bude vydáno pouze účastníkům, kteří se přihlásili na celý cyklus vzdělávacího programu. Počítáme s určitou tolerancí v docházce.
Pokud si objednáte pouze některé ze sobot, cena se počítá jako za jednotlivé soboty a vydáváme pouze potvrzení o účasti!

Vaše dotazy zodpoví garant:
Mgr. Ctibor Bártek
mobil: 604 664 835
email: ctibor.bartek@konzervator.eu

Program přednášek Sobot bicích nástrojů probíhá v čase 9.30 – 14.30 s polední přestávkou na oběd.

1. Komorní a souborová hra pro bicí nástroje5. 11. 2022

Jakub Kupčík: Tvořivé bubnování v souboru bicích nástrojů.

Představení základních afrických rytmů a nástrojů, technika hry na djembe, základní typy afrických a latinskoamerických clave. V rámci společných improvizací všech účastníků přednášky si vyzkoušíme konkrétní možnosti vytváření společných rytmů a skladeb s ukázkami alternativních způsobů adaptace těchto rytmů na běžné i nevšední bicí nástroje. Příklady, jak to konkrétně využít pro žáky základního stupně i dospělé.

10. 12. 2022

Lukáš Krejčí: Využití tympánů a melodických bicích nástrojů v sólové a komorní hře

Tympány – historie, základy techniky hry, rozdělení typů paliček a tympánové literatura pro začátečníky. Tympány v rámci komorních souborů, seznámení s možnými způsoby využití tympánů ve skladbách pro bicí ansámbly. Krátké představení jednotlivých melodických nástrojů. Výběr literatury pro soubory s převahou melodických bicích nástrojů a jejich aranžování  – ukážeme si jak správně vyhledat a aranžovat vhodnou kompozici pro svůj soubor.

2. Hra na bicí soupravu14. 1. 2023

Kamil Slezák: Aplikace latinskoamerických rytmů na bicí soupravucích nástrojů.

Seznámení s několika základními styly latinskoamerické hudby, základy jejich aplikace na bicí soupravu, rozvíjení rytmické představivosti, práce s metronomem, lichá metra, clave aj. Využití latinskoamerických rytmů pro jazzové rytmy na bicí soupravě, technika hry metličkami a správné vedení základního rytmu na ride činelu. Praktický návod jak s těmito systémy pracovat a zapojit je do výuky a každodenního cvičení, aby se staly užitečnými. V rámci tématu se dotkneme problematiky hry na malý buben a bicí soupravu.

11. 2. 2023

Lukáš Pavlík: Moderní hra na bicí soupravu, stylovost a muzikálnost

Vysvětlení použití základních rudimentů ve hře na bicí soupravu, jejich roztřídění a způsoby nácviku. Koordinace úhozů a využití odrazové techniky. Ukázky možnosti cvičení na dvojpedál u velkého bubnu, uvedení do praxe.  Zabývání se Groove&Timing v hudebním tělese. Způsoby rytmického cítění při interpretaci různých hudebních stylů. Způsoby ladění bicí soupravy a jejich praktický nácvik.

Přesunout se na začátek