Hudebně dramatické oddělení
pedagogové

Mgr. Věra Sasínková

Fotografie zaměstnance
* 23. 3. 1959 v Brně

Kromě baletní školy I.V. Psoty navštěvovala soubor PIRKO – obě zájmové činnosti výrazně ovlivnily její další směřování.

V letech 1974 – 1978 studovala obor hudebně dramatické umění v Konzervatoři Brno u paní profesorky Heleny Kružíkové, (již tehdy hostovala v Mahenově divadle)

V roce 1978 přijata na JAMU, kde studovala na katedře syntetických žánrů pod vedením Jany Janovské, Jiřího Tomka i Ladislava Štancla. Absolvovala v titulní roli Goldoniho Mirandolíně. (V té době společně s Josefem Karlíkem získala hlavní cenu Prix Bohemia za roli Marušky Kudeříkové v rozhlasové hře Jana Tůmy: Hodina ve znamení tmy)

V letech 1983 – 1996 byla angažována jako herečka v Satirickém divadle Večerní Brno. Z rolí , které zde ztvárnila, ráda vzpomíná na Charlottu ve Feydeauově Championovi proti své vůli, vílu Andulku v Rumcajsovi, Liselott v Dostálově Gaugeamus, Zamilovanou ve Stratievově Autobusu, vdovu Audu v Kohoutově Cestě kolem světa za 80 dní, Bobbi Mitchelovou v Simonově hře Poslední ze žhavých milenců, Slečnu v Dietlově Slečně pro jeho excelenci. Cení si toho, že se mohla při své práci setkat s režiséry Miroslavem Horníčkem, Janem Burianem, Josefem Morávkem, Vlastimilem Peškou, Františkem Zacharníkem, Vladimírem Morávkem….

V letech 1996 – 1999 působila jako hlasatelka a moderátorka v ČRo Brno, zkusila i svobodné povolání , kdy se během r. 2000 věnovala především dabování a četbě pro rozhlas (v Praze,v Brně i Bratislavě), či hostování v Divadle Radost.

Po konkurzu v r . 2000 se stala interní pedagožkou Konzervatoře Brno, kde učí hlavní obor-hereckou výchovu, dle potřeby i jevištní mluvu, či umělecký přednes. Od roku 2002 do 2008 zastávala funkci vedoucí hudebně dramatického oddělení.

Mimo to spolupracuje se soukromými brněnskými TV studii, pro které občas namlouvá dokumenty, komentáře či reklamní spoty a dabuje . Příležitostně natáčí rozhlasové pořady pro literárně dramatickou redakci ČRo Brno. Vidět jste ji mohli i v menších epizodních rolích v seriálu Četnické humoresky.

„Přestože se život zdánlivě snadno spokojí s běžnými a všedními věcmi, skrývá a uchovává ve svém nitru veliké touhy a vznešené ideály. Měli bychom se snažit jich všemi prostředky dosáhnout“.

Johann Wolfgang Goethe

Předměty, které na naší škole vyučuje: Hlavní obor - herectví, Jevištní mluva, Umělecký přednes(Publikováno se souhlasem pedagoga.)
Přesunout se na začátek