Hudebně dramatické oddělení
pedagogové

Erika Kubálková

Fotografie zaměstnance
* 27.11.1967

V r. 1989 absolvovala na Konzervatoři v Brně,obor hudebně-dramatický (pedagogové hl. oboru Helena Kružíková a Milan Vágner). Již v roce 1987 se ale stala na sedm sezón členkou Městského divadla v Brně, kde hrála role činoherní i muzikálové. Ráda vzpomíná na roli Haničky v Lucerně, Elvíry v Donu Juanovi, Ismény v Antigoně, Adély v Jitřní paní, Káči v Divotvorném hrnci, Hermie ve Snech svatojánských nocí; a hlavně na spolupráci s tehdejšími mladými kolegy a režiséry a jejich společné nadšení pro divadlo. V r. 1994 účinkovala v pražské produkci muzikálu Jesus Christ Superstar.

Nyní je třináctou sezónu členkou Loutkového divadla Radost v Brně, kde vedle řady pohádkových postav hrála v činoherním provedení Carmen titulní roli, nebo Nerisu v Kupci benátském. Hostuje také v Městském divadle Brno (Sny svatojánských nocí-Antiopé) a v G-studiu (Jeptišky-Amnézie). Jako dabérka zahraničních filmů často spolupracuje s brněnskými dabingovými studii.

V r.1995 ukončila studium na Pedagogické fakultě MU v Brně, kde se specializovala na Dramatickou výchovu a kde od téhož roku externě vyučuje Hru s loutkou a Techniku mluveného projevu. Pedagožkou Konzervatoře Brno je od r. 1993, kde učí především Jevištní mluvu.

Předměty, které na naší škole vyučuje: Jevištní mluva, Jevištní pohyb(Publikováno se souhlasem pedagoga.)
Fotografie zaměstnance
Přesunout se na začátek