Oddělení akordeonu a kytary
pedagogové

MgA. Marie Hovorková

Fotografie zaměstnance
Pochází z rodiny hudebníků. První vzdělávání získává od svého otce Miroslava Šmerdy, který byl violoncellistou – koncertním mistrem Janáčkovy opery v Brně.

Hru na kytaru studovala na brněnské konzervatoři ve třídě prof. Arnošta Sádlíka, v dalším studiu pokračovala v německém Výmaru na Vysoké hudební škole Fr.Liszta, kde byla pět roků žákyní prof. Rolanda Zimmera.

Je držitelkou první ceny soutěže pořádané při kytarovém festivalu v maďarském Esztergomu. Ve XX. ročníku prestižní kytarové soutěže Concours international de Guitare Radio France v Paříži získala druhou cenu.

Kytaristka Marie Hovorková patří mezi přední koncertní umělce tohoto nástroje v České republice. Věnuje se zejména komorní hudbě, vystupuje s Petrem Pomklou, prvním flétnistou Státní filharmonie Brno. Spolu s ním a s pěvcem Vladimírem Richterem, který je významným specialistou na autentickou interpretaci staré hudby a který se věnuje i soudobé vokální tvorbě, založili vokálně instrumentální soubor Ensemble poétique .

MgA. Marie Hovorková působí pedagogicky na konzervatoři v Brně jako profesorka hry na kytaru (interně od roku 1987). Za tuto dobu vychovala řadu kvalitních hráčů a učitelů, kteří působí na hudebních školách v České republice i v zahraničí.

Předměty, které na naší škole vyučuje: Hlavní obor - kytara, Hra z listu a improvizace, Komorní hra, Seminář umělecké praxe

vedoucí oddělení

(Publikováno se souhlasem pedagoga.)
Fotografie zaměstnance
Přesunout se na začátek