Oddělení akordeonu a kytary
pedagogové

prof. Mgr. Vladislav Bláha ArtD.

Fotografie zaměstnance

Studium

Vladislav Bláha vystudoval Konzervatoř Brno u Arnošta Sádlíka, Vysokou hudební školu F. Liszta, Weimar, Německo u Prof. Rollanda Zimmera a doktorantské studium na VŠMU v Bratislavě. Své umění zdokonalil v mistrovských kursech u předních světových pedagogů a interpretů Costase Cotsiolise (Řecko), Abela Carlevara (Uruguay). Absoloval studijní pobyt u Gordona Crosskey (Royal Nortern College of Music, Manchester) a Johna W.Duarte (Londýn) v Anglii.

Úspěchy v soutěžích

Vladislav Bláha je vítězem čtyř soutěží ve Volos v Řecku, v Markneukirchen v Německu, v Esztergomu v Madarsku a v Kutné Hoře a nositelem bronzové medaile z finále soutěže Radio France v Paříži.

Koncerty

 

Vladislav Bláha koncertuje sólově a jako sólista s orchestrem v předních koncertních sálech ve městech jako např. Londýn /celkem 10 x, mj. i v Royal Festival Hall /, Tokyo, Řím, Paříž, Berlín, New York, Jakkarta, Havana, Lima, Caracas , Los Angeles, Chicago, Miami, Dallas, Vídeň, Zurich, Brussel, Valencie, - celkem v 34 zemích Evropy, Asie, Latinské Ameriky a v USA (sedm turné), kde v r.1996 byl jmenován čestným občanem města Dallasu. Odborné kritiky v tisku oceňují jeho bohatství hudebního výrazu, vynikající virtuositu, brilantnost a čistotu hry. Bláhův repertoár obsahuje 

významné kytarové skladby všech epoch včetně koncertů pro kytaru a orchestr A. Vivaldiho, K.Kohouta, F.Carulliho, M.M.Ponceho a J.Rodriga. 27 skladatelů 16 zemí bylo uměním Vladislava Bláhy inspirováno k nové tvorbě a věnovalo mu své skladby (např. J.W.Duarte, J. Morel, J.Cardosso, N.Koshkin, F.Kleynjans, M.Tesař, A.Tučapský, M.Štědroň ad). Vede edice kytarových not v Německu a v USA .

Pedagogická a vůdčí práce ve svém oboru

Vladislav Bláha mimo svého působení na Konzervatoři Brno vyučuje i na JAMU v Brně. Je předsedou České kytarové společnosti o.s., ředitelem Mezinárodního kytarového festivalu BRNO. Často bývá členem mezinárodních porot, vede mistrovské kursy, je vedoucím vzdělávacího programu Kytarové soboty pro pedagogy ZUŠ probíhajícího na Konzervatoři Brno.

Nahrávky CD, v TV a v rozhlase

Nahrál devět samostatných CD a jako sólista se na nahrání dalších šesti CD podílel. Uskutečnil řadu nahrávek pro rozhlas a televizi řady zemí /ČR, USA, Německo, Rusko, Rumunsko, Bělorusko,…

Titulní strana časopisu Classical Guitar (Anglie)

Osobní web

Telefon: 543 242 407

Mobil: 605 251 284

 
 

Předměty, které na naší škole vyučuje: Hlavní obor - kytara, Hra z listu a improvizace, Komorní hra, Metodika hlavního oboru(Publikováno se souhlasem pedagoga.)
Fotografie zaměstnance
Přesunout se na začátek