Oddělení dřevěných dechových nástrojů
pedagogové

MgA. Hana Hána


https://www.hana-hana.cz/

Hana Hána je českou flétnistkou, vokalistkou a performerkou. Vystudovala flétnu na Konzervatoři Brno u Boženy Růžičkové a loni absolvovala magisterské studium na JAMU u Václava Kunta. Během studia byla přijata do orchestrální akademie Filharmonie Brno, akademie pražského orchestru FOK a stala se členkou orchestru Národního divadla v Brně.

Aktuálně působí jako pedagožka flétny na Konzervatoři Brno, kde je současně garantkou vzdělávacích kurzů pro skupinu dechových dřevěných nástrojů.

Jako sólistka vystoupila s Moravskou filharmonií Olomouc, Štátnym komorným orchesterom Žilina, Moravským komorním orchestrem, Police Symphony Orchestra a dalšími.

Pravidelně vystupuje sólově na koncertech i festivalech v ČR I v zahraničí (Mikolowskie dni muzyki, Audio Art Krakow, Music Olomouc, Festival Opera, Varhanní festival Brno, ForFest, Setkávání nové hudby plus, Janáček Brno a další).

Figuruje též jako komorní hráčka (četné recitály ve Francouzské Provence) a zaměřuje se na multimediální tvorbu, kdy propojuje hru na flétnu, zpěv, pohyb i dramatické ztvárnění (spolupracuje s ISHA triem a dalšími).

Věnuje se lektorské činnosti (hudební workshopy, muzikoterapie a jóga).

Absolvovala kurzy u flétnistů (C. Novakova, J. Bálint, C. Levine, R. Winn a další), zpěvaček (Iva Bittová, Ida Kellarová) a improvizátora Davida Mosse.
 


Předměty, které na naší škole vyučuje: Hlavní obor - příčná flétna, Hra z listu a studium orch. sól, Metodika,  vyuč. praxe a dějiny hl. oboru(Publikováno se souhlasem pedagoga.)
Přesunout se na začátek