Proč nejsou naše programy DVPP akreditovány?

Naše vzdělávací programy byly podány k akreditaci (komise 23. 6. 2023), ale vzhledem k novele zákona o pedagogických pracovnících která platí od 1. 9. 2023 a která ruší akreditace průběžných programů DVPP, MŠMT naši žádost o akreditaci 14. 9. .2023 zastavilo - USNESENÍ O ZASTAVENÍ ZDE .
Níže citujeme z webu MŠMT, celý text najdete na:
https://www.msmt.cz/vzdelavani/dalsi-vzdelavani/predpokladane-zmeny-v-akreditacich-vzdelavacich-programu-v.
"Novela zákona přinese zúžení rozsahu akreditací vzdělávacích programů systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, a to tím způsobem, že nadále nebudou akreditovány vzdělávací programy k prohlubování odborné kvalifikace (tzv. průběžné vzdělávání).
Nic se nemění na tom, že pedagogičtí pracovníci jsou i nadále povinni si obnovovat, udržovat a doplňovat kvalifikaci. Tyto prohlubující či průběžné vzdělávací programy tak budou i nadále součástí dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a zůstanou důležitou složkou jejich profesního rozvoje.
Zároveň již není akreditace vzdělávacích programů prohlubujícího vzdělávání podmínkou pro čerpání finančních prostředků z dotačních programů, zejména z tzv. šablon Operačního programu Jan Amos Komenský nebo výzev v rámci Národního plánu obnovy."


Přesunout se na začátek