Big Band Konzervatoře Brno

První pokusy o založení jazzového souboru na brněnské konzervatoři proběhly již v sedmdesátých letech minulého století. Zakladatelem a dirigentem byl tehdy pedagog Rudolf Zavadil. Soubor díky minimální podpoře vedení i celkové atmosféře doby nevydržel dlouho. V roce 1987 profesor Zavadil big band pod názvem Jazz Conservatory Band RZ opět obnovil a dosáhl s ním několika úspěchů – vítězství na festivalech Jazztival Brno 1988 a Kroměřížský jazzový festival 1989 s postupem na velmi prestižní Mezinárodní jazzový festival v Přerově 1990.


Zatím poslední „etapa“ big bandů na brněnské konzervatoři začala v září 2010. Vedení a dirigování souboru se ujal Mojmír Bártek, dlouholetý sólista, skladatel a aranžér Orchestru Gustava Broma, který svými kompozicemi, životní energií i originálním přístupem k humoru dodává vystoupením velmi osobitou podobu.


I přes relativně krátkou dobu existence současného big bandu má i tento soubor již za sebou četná vystoupení s velmi pestrým repertoárem – samostatné klubové koncerty, vystoupení na náměstích a letních scénách, koncert s původními kompozicemi soudobých skladatelů, četná provedení známé Jazzové mše Jaromíra Hniličky, vystoupení v rámci přehlídky předních big bandů Moravia Music Fest 2012, vystoupení na přehlídce big bandů v Budapešti 2014, ad.

Největším úspěchem Big Bandu Konzervatoře Brno je absolutní vítězství v soutěži big bandů kategorie do 25. let XV. Mezinárodního hudebního festivalu Česká Kamenice 2014.


Vystoupení těchto mladých hudebníků, je pro publikum vždy velmi intenzivním zážitkem. Jejich nespoutaná energie, výborné instrumentální výkony i dramaturgie vybraných skladeb jsou příslibem příjemně strávených chvil.

Fotogalerie z akcí:

Bigband Konzervatoře Brno, 16. listopadu 2014, Budapešť

Video:

Jaromír Hnilička – Jazzová mše (800. let města Uničov) – řídí Aleš Podařil

Jaromír Hnilička – Jazzová mše (Katedrála sv. Petra a Pavla Na Petrově) – řídí Aleš Podařil

Přesunout se na začátek