100. výročí založení školy
slavnostní sezóna
2019 - 2020
Kalendář akcí ve školním roce 2018/2019
091011120102030405060708

Koncerty

KONCERT LAUREÁTŮ SOUTĚŽÍ KONZERVATOŘÍ ČR

Petr Macko - lesní roh, 4.ročník, 1.cena II.kategorie

W. A. Mozart: Koncert pro lesní roh č. 2 (2. Andante, 3. Rondo Allegro)

Klavírní spolupráce: Eva Macková

Sára Suková - příčná flétna, 3.ročník, 1.cena II.kategorie

F. Poulenc: Sonáta pro flétnu a klavír

Klavírní spolupráce: Inna Alamas

Karel Beránek - trubka, 4.ročník, 1.cena II.kategorie

J. K.Neruda: Koncert Es Dur (1. Allegro, 2. Largo)

Klavírní spolupráce: Jana Pavlínová

Vilém Cupák - zpěv, 3.ročník, 1.cena II.kategorie, Cena B. Blachuta a další

B. Martinů: Ej, luka, luka

S. Rachmaninov: Ostrovok a další

Klavírní spolupráce: Zdeněk Brož

Leo Dvořák - klarinet, 4.ročník, 1.cena II.kategorie

L. Spohr: Koncert č. 1 c moll op.26 (Adagio. Allegro)

Klavírní spolupráce: Jarmila Šranková

Kryštof Koska - lesní roh, 6.ročník, 1.cena III.kategorie

E. Bozza: En Foret

Klavírní spolupráce. Eva Macková

Štěpán Vicenec - fagot, 4. ročník, 1.cena III.kategorie a titul Vítěze oboru fagot

M. Bitsch: Concertino

Klavírní spolupráce: Eva Macková

úterý 29. ledna 2019 v 19:00 hodin, Konvent Milosrdných bratří, Vídeňská 7

ABSOLVENTSKÝ KONCERT

Robin Červinek - housle

W. A. Mozart: Koncert G dur

Klavírní spolupráce: Jarmila Šranková

Pedagogické vedení: Jiří Novotný

Eva Janoušková - lesní roh

L. van Beethoven: Sonáta pro lesní roh a klavír op. 17

Klavírní spolupráce: Eva Macková

Pedagogické vedení: Tomáš Kopecký

Anežka Levová - zobcová flétna

G.P. Telemann: Ouvertura a suita a moll pro zobcovou flétnu, smyčce a basso continuo, TWV 55:a2

Spoluúčinkují: F. Hrubý - cembalo, E.Kalová - 1.housle, M.Hrdlička - 2.housle, H.Kuželová - viola, M. Raitmajer - violoncello, Š Jakubíček - violone

Pedagogické vedení: Michaela Koudelková

Zdislava Javůrková - housle

M. Bruch: Skotská fantazie pro housle a orchestr op. 46

Klavírní spolupráce: Jarmila Šranková

Pedagogické vedení: Jiří Novotný

středa 20.února 2019 v 19:00, Konvent Milosrdných bratří, Vídeňská 7

ABSOLVENTSKÝ ORCHESTRÁLNÍ KONCERT

Vladimír Jindra - zpěv

A. Dvořák: Biblické písně - výběr

W. A. Mozart: Non piu andrai - árie Figara z opery Figarová svatba

R. Wagner: O du, mein holder Abendstern a další

Pedagogické vedení: Irena Sobolova-Hýlová

Kateřina Harnošová - cimbál

A. Haidenko: Ciganiada

Pedagogické vedení: Dalibor Štrunc

Jaroslav Panák - housle

M. Bruch: Houslový koncert č. 2 d moll, op.44

Pedagogické vedení: Richard Kružík

Spoluúčinkuje: Symfonický orchestr Konzervatoře Brno

Dirigent: Stanislav Kummer

úterý 26.února 2019 v 19:00, Besední dům, Komenského nám. 8

ABSOLVENTSKÝ KONCERT

Jana Pazourková - housle

F. Mendelssohn-Bartholdy: Koncert pro housle a orchestr e moll, op.64

Klavírní spolupráce: Miriam Zuziaková

Pedagogické vedení: Štěpán Graffe

Kateřina Přívratská - housle

M. Bruch: Skotská fantazie pro housle a orchestr op. 46

Klavírní spolupráce: Dominik Gál

Pedagogické vedení: Marie Pšenicová

Marie Charvátová - violoncello

D. Kabalevskij: Koncert pro violoncello a orchestr g moll, op. 49

Klavírní spolupráce: Helena Fialová

Pedagogické vedení: Václav Horák

pondělí 4. března 2019 v 19:00, Konvent Milosrdných bratří, Vídeňská 7

ABSOLVENTSKÝ KONCERT

Alexandra Bláhová - hoboj

R. Vaughan Williams: Koncert pro hoboj a smyčcový orchestr a moll

Pedagogické vedení: Martina Vávrová

Spoluúčinkuje: Moravský komorní orchestr

Dirigent: Richard Kružík

Kristýna Ševčíková - zpěv

F. Mendelssohn-Bartholdy: Jerusalem

J. R. Rozkošný: árie Julie z opery svatojánské proudy

P. Mascagni: Ave Maria z opery Cavalleria Rusticana a další

Klavírní spolupráce: Jarmila Mrazíková Češková

Pedagogické vedení: Hana Škarková

Valérie Chomaničová - viola

P. Hindemith: Sonáta pro sólovou violu op. 25/1

Pedagogické vedení: Emil Machain

středa 6. března 2019 v 19:00, Konvent Milosrdných bratří, Vídeňská 7

ABSOLVENTSKÝ KONCERT

Saskie Horáková - klavír

E. Chabrier: 10 Pieces pittoresques

M. Ravel: Sonatina

Pedagogické vedení: Ladislav Doležel

Marie Budišová - housle

M. Bruch: Koncert pro housle a orchestr č.1 g moll, op.23

Klavírní spolupráce: Miriam Zuziaková

Pedagogické vedení: Štěpán Graffe

Eliška Žilinská - klavír

J. Suk: Letní dojmy op. 22b

S. Prokofjev: Romeo a Julie (výběr

Pedagogické vedení: Eva Horáková

pondělí 11. března 2019 v 19:00, Konvent Milosrdných bratří, Vídeňská 7

ABSOLVENTSKÝ KONCERT

Daniela Blašková - zobcová flétna

G.P. Telemann: Koncert F dur, TWV 51, F1

W. Mays: Moon Dances

Cembalový doprovod: Monika Šujanová

Pedagogické vedení: Michaela Šikulová Ambrozi

Eva Hubáčková - klavír

J. Kvapil: Údolím stesku a žálu

L. Fišer: IV Sonáta pro klavír

Pedagogické vedení: Renata Bialasová

Adéla Bruštíková - housle

M. Bruch: Koncert pro housle a orchestr g moll, op. 26

Klavírní spolupráce: Eva Tesařová

Pedagogické vedení: Pavel Suk

středa 13. března 2019 v 19:00, Konvent Milosrdných bratří, Vídeňská 7

VARHANNÍ KONCERT KE 100.VÝROČÍ ZALOŽENÍ KONZERVATOŘE BRNO S ABSOLVENTSKÝM VÝKONEM

Jan Kopřiva - 3. ročník

Louis Vierne: Suita č.1 op.50

Pedagogické vedení: Zdeněk Nováček

Tomáš Sommer - 4. ročník

Max Reger: Chorální fantasie a fuga "Wachet auf, ruft die Stimme" op.52, č.2

Pedagogické vedení: Petr Kolář

Daniela Hřebíčková - absolventský výkon

Alexandre Guilmant: Symfonie pro varhany a orchestr č.2, op 91

Pedagogické vedení: Helena Vodičková

Spoluúčinkuje: Symfonický orchestr Konzervatoře Brno

Dirigent: Stanislav Kummer

pondělí 18. března 2019 v 19:00, Besední dům, Komenského nám. 8

ABSOLVENTSKÝ KONCERT

Miroslava Vážanská - housle

M. Ravel: Tzigane - koncertní rapsodie

Klavírní spolupráce: Libuše Pančochová

Pedagogické vedení: Miloš Vacek

Klára Kalčíková - viola

B. Martinů: Rhapsody - Concerto pro violu

Klavírní spolupráce: Libuše Pančochová

Pedagogické vedení: Jan Řezníček

Hana Bílková - housle

A. Dvořák: Koncert pro housle a orchestr a moll, op. 53

Klavírní spolupráce: Eva Tesařová

Pedagogické vedení: Jiří Novotný

pondělí 20.března 2019 v 19:00, Konvent Milosrdných bratří, Vídeňská 7

ABSOLVENTSKÝ KONCERT

Dominik Seďa - kontrabas

Jan Křtitel Vaňhal: Koncert pro kontrabas a orchestr D dur

Pedagogické vedení: Martin Šranko

Kryštof Koska - lesni roh

Giovanni Punto: Koncert pro lesní roh a orchestr č. 5 F dur, op. 52

Pedagogické vedení: Jindřich Petráš

Filip Pokorný - klarinet

Aaron Copland: Koncert pro klarinet a smyčcový orchestr

Pedagogické vedení: Lukáš Daňhel

Spoluúčinkuje: Moravský komorní orchestr

Dirigent: Richard Kružík

pondělí 25. března 2019 v 19:00, Konvent Milosrdných bratří, Vídeňská 7

ABSOLVENTSKÝ KONCERT

Julie Kučerová - zobcová flétna

A. Vivaldi: Koncert D dur

J.S. Bach: Sonáta g moll pro flétnu a basso continuo

Spoluúčinkuje: Barokní soubor Konzervatoře Brno

Pedagogické vedení: Michaela Koudelková

Adéla Chvátalová - hoboj

E. Bozza: Conte Pastoral

A. Vivaldi: Sonáta pro hoboj

Klavírní spolupráce:Jarmila Šranková

Pedagogické vedení: Martina Vávrová

Šárka Koutná - příčná flétna

V. Martinů: Sonáta pro flétnu a klavír

Klavírní spolupráce:Jarmila Šranková

Pedagogické vedení: Petra Řiháková

středa 27. března 2019 v 19:00, Konvent Milosrdných bratří, Vídeňská 7

ABSOLVENTSKÝ ORCHESTRÁLNÍ KONCERT

Dominika Kvardová - harfa

W. Amadeus Mozart: Koncert pro flétnu, harfu a orchestr C dur, op. 299

Pedagogické vedení: Alžběta Horská

František Ciprys - trombon

Josef Matěj: Sonáta pro trombon, 12 smyčcových nástrojů a klavír

Pedagogické vedení: František Jeřábek

Radek Blahuš - housle

E. Wolfgang Korngold: Koncert pro housle a orchestr D dur, op.35

Pedagogické vedení: Miloš Vacek

Spoluúčinkuje: Symfonický orchestr Konzervatoře Brno

Dirigent: Stanislav Kummer

čtvrtek 4.dubna 2019 v 19:00, Besední dům, Komenského nám.8

ABSOLVENTSKÝ KONCERT

Lucie Mužíková - zpěv

G.B.Bassani: árie Qui sempre fulgido z kantáty Fuor dalle placid onde

J. Haydn: A Pastoral Song

A. Dvořák: Večerní písně op. 31 (výběr) a další

Klavírní spolupráce: Jana Kulhánková

Pedagogické vedení: Blanka Morávková

Josef Stráník - kontrabas

G. Bottesini: Koncert pro kontrabas a orchestr č. 2 h moll

Klavírní spolupráce:

Pedagogické vedení: Martin Šranko

Eliška Rejmanová - zpěv

F. Mendelssohn-Bartholdy: árie Jerusalem

B. Martinů: árie Paskaliny

W. A. Mozart: La ci darem la mano

Klavírní spolupráce: Jarmila Mrazíková Češková

Pedagogické vedení: Daniela Straková Šedrlová

pondělí 8.dubna 2019 v 19:00, Konvent Milosrdných bratří, Vídeňská 7

ABSOLVENTSKÝ KONCERT

Tereza Hromádková - zpěv

C. Debussy: Romance, Nuit D´étoiles

V. Kaprálová: Píseň na vrbovou píšťalku, Ukolébavka, Bezvětří

C. Chaminade: Fleur Jetée, L´Amour captif, Mignonne, Espoir

Klavírní spolupráce:

Pedagogické vedení: Hana Škarková

Hana Kašpárková - cimbál

Z. Lukáš: Koncert pro cimbál a smyčcový orchestr

A. Timofeev: Matafora

Pedagogické vedení: Dalibor Štrunc

Veronika Jurníčková - zpěv

A. Falconieri: Segui, segui, dolente core

A. Dvořák: Róže, Žežhulice

L. Bernstein: I Feel Pretty a další

Klavírní spolupráce: Jana Kulhánková

Pedagogické vedení: Blanka Morávková

středa 10.4. 2019 v 19:00, Konvent Milosrdných bratří, Vídeňská 7

ABSOLVENTSKÝ KONCERT

Natálie Kozubíková - klarinet

P. Hindemith: Sonáta pro klarinet a klavír

Klavírní spolupráce: Jarmila Šranková

Pedagogické vedení: Lubomír Bartoň

Jan Kotlařík - trubka

A. Arutiunian: Koncert pro trubku a orchestr As dur

Klavírní spolupráce:

Pedagogické vedení: Josef Pavlíček

Jaroslav Dvořák - tuba

E. Ewazen: Koncert pro tubu a orchestr

Klavírní spolupráce:

Pedagogické vedení: Pavel Bureš

Natálie Khemlová - fagot

J. Pauer: Koncert pro fagot a orchestr

Klavírní spolupráce: Eva Macková

Pedagogické vedení: Pavel Zatloukal

15.dubna 2019 v 19:00, Konvent Milosrdných bratří, Vídeňská 7

     Tyto webové stránky využívají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Dalším procházení těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. rozumím další informace