Kalendář akcí ve školním roce 2018/2019
091011120102030405060708

MgA. Hana Kobzová

Studovala Gymnázium Křenová v Brně. Při studiu navštěvovala LŠU J. Kvapila – obor sólový zpěv u PhDr. J. Janíčkové. Po maturitě přijata na JAMU – obor operní zpěv do třídy prof. J. Krátké.

Po skončení vysokoškolských studií v roce 1987 působila do roku 2002 jako sólistka opery Národního divadla v Brně, kde nastudovala řadu různorodých rolí mezzosopránového a altového oboru, např. Cherubín (Mozart: Figarova svatba), Dorabella (Mozart: Cosi fan tutte), Olga (Čajkovskij: Evžen Oněgin), Siebel (Gounod: Faust a Markétka), Varvara (Janáček: Káťa Kabanová), Káča (Podéšť: Hrátky s čertem), Preziosilla (Verdi: Síla osudu), Carmen (Bizet: Carmen), Kuchtička (Dvořák: Rusalka), Flora (Verdi: La traviata), Lola (Mascagni: Sedlák kavalír).

Vedle divadelní práce se věnovala i bohaté koncertní činnosti. Zpívala např. Zefku (Janáček: Zápisník zmizelého), písňové cykly soudobých autorů ( Vacek, Parsch, Petrželka). S Filharmonií Hradec Králové pod taktovkou F. Vajnara zpívala Beethovenovu Missu Solemnis, operní a koncertní árie.

Po úspěšném konkurzu v roce 2001, vyučuje neoperní zpěv na hudebně dramatickém oddělení Konzervatoře Brno.

Od roku 2006 ve funkci zástupce ředitele školy, od listopadu 2008 zastává funkci statutární zástupkyně ředitele školy.

     Tyto webové stránky využívají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Dalším procházení těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. rozumím další informace