Brněnské klavírní kurzy

Brněnské klavírní kurzy 2020
„Prázdninové rozehrávání“ 
24. až 30. srpna 20
20

Srdečně zveme všechny zájemce na dva večerní koncerty v rámci kurzů 25. 8.  a 28. 8.,  kde vystoupí mladí klavíristé – absolventi Konzervatoře Brno Kamil El-Ahmadieh, Veronika Baslová a Miroslav Míč a taktéž na závěrečný koncert účastníků klavírních kurzů „Prázdninové rozehrávání“ 30.8. 

Všechny koncerty proběhnou v koncertním sále konzervatoře.

Program kurzů zde – pdf

Leták a přihlášku na kurzy 2020 najdete tady – pdf

Informace o kurzech, organizace:
inna.aslamas@konzervator.eu

+420 608 344 797


           

Z historie kurzů:

Brněnské klavírní kurzy 2019 „Prázdninové rozehrávání“

FOTOGALERIE Z KURZŮ 2019 ZDE


Brněnské klavírní kurzy 2018 „Prázdninové rozehrávání“

FOTOGALERIE Z KURZŮ 2018


Brněnské klavírní kurzy 2017 „Prázdninové rozehrávání“

FOTOGALERIE Z KURZŮ 2017

OHLASY po skončení kurzů 2017, září 2017:

Vážený pane řediteli, rádi bychom Vám vyjádřili naše poděkování za to, že podporujete a umožňujete konání klavírních kurzů s velice výstižným názvem „prázdninové rozehrávání“. Zúčastnila jsem se těchto kurzů se svým synem již potřetí a troufám si říci, že už teď se těšíme na ročník další. Týden strávený u Vás na konzervatoři patří k těm nejpříjemnějším prázdninovým týdnům. A i když už uplynul měsíc od konání třetího ročníku, pořád jsme plni dojmů z večerních koncertů i z toho závěrečného, kde si všichni účastníci mohli zazpívat se sborem a někteří i zahrát na krásném koncertním křídle. Nikdy nezapomeneme na příjemnou atmosféru, která u Vás ve škole celý týden panovala. Nejen pro aktivní účastníky, ale i pro pasivní účastníky a doprovod jsou to dny, kdy se setkávají po roce se svými hudebními kolegy, přáteli a známými. Mají možnost si sdělit dojmy z předchozího roku, informovat se o úspěších na různých soutěžích a vzájemně se inspirovat skladbami, které zrovna nacvičují nebo se kterými měli během roku úspěch. Je výborné, že si každý účastník může zvolit profesora, u kterého by tento prázdninový týden chtěl studovat a tím se alespoň na chvíli stát „studentem konzervatoře“. Mnohé to jistě inspiruje k jejich dalšímu studiu.
Poděkování patří i všem profesorům, kteří si zkrátili prázdniny o jeden týden a bez jakékoliv známky únavy se nadšencům hudby věnovali, nemalý dík patří i paní sbormistryni, která se vždy ochotně ujme nácviku sboru, oceňujeme i práci přednášejících, kteří se na svých přednáškách a seminářích snaží studentům předat své zkušenosti z praxe. Jsme rovněž rádi, že je v každém ročníku nějaká „novinka“, letos například angličtina pro hudebníky. Také jsme velice rádi za možnost navštívit brněnskou kulturní památku, kam se člověk jen tak snadno nedostane. V neposlední řadě bychom rádi poděkovali všem vystupujícím, kteří se podíleli na večerních koncertech. Mnohdy to byly právě paní profesorky, které se celý den věnovaly studentům a večer samy usedly ke klavíru, aby nám zpříjemnily závěrečné hodiny dne naplněného hudebními zážitky. A skutečný dík patří paní profesorce Evě Horákové, která se celé této velmi úspěšné akce ujala a spolu se svými asistentkami a asistentem postarala o to, aby nikomu nic nechybělo a aby se všichni cítili spokojeni. O tom, že jsou tyto kurzy kvalitně připravované svědčí jistě i jejich oblíbenost a stále větší zájem o účast z různých koutů naší republiky.
Ještě jednou tedy děkujeme Vám i ostatním profesorům za nádherný týden a doufáme, že se budeme moci na půdě Vaší školy setkávat ještě mnoho let.
S přátelským pozdravem
Mgr. Dana Smekalová a syn Jakub


Vážená paní Horáková,
chtěla bych Vám touto cestou ještě jednou moc poděkovat za organizaci Brněnských klavírních kurzů. Byla jsem zde s dcerou poprvé a byly jsme obě moc spokojené. Týden utekl než jsme se nadály a my odjížděly spokojené z nově nabytých zkušeností a zážitků. Moc děkujeme prof. Bialasové za milý a profesionální přístup, dále Natalii Chirilenco za úžasné vedení sboru a v neposlední řadě Vám za zorganizování takovéto akce. Rádi se zúčastníme i příštích ročníků.

S pozdravem
Čurdová Irena
 

Brněnské klavírní kurzy 2016 „Prázdninové rozehrávání“
22. až 28. 8. 2016

fotogaleriePoslední úprava této stránky – Pavel Bureš, 23. 8. 2020 11:26.

Přesunout se na začátek