Kalendář akcí ve školním roce 2017/2018
091011120102030405060708

Úspěchy na soutěžích

Concerto Bohemia 2015 13.6.2015 Praha

Žesťové kvinteto Konzervatoře Brno
2. místo v kategorii Soubory a orchestry konzervatoří a hudebních škol 
Dávid Pollák, Tomáš Hladík - trubky
Eva Petrecká - lesní roh
Matěj Šíbl - trombon
Filip Chvátal - tuba

Pedagogické vedení: Josef Cecava

XI. ročník Mezinárodní cimbálové soutěže 23.5.2015 Valašské Meziříčí

Anna Múčková 2. ročník – cimbál
1. cena ve II. kategorii
Pedagogické vedení: Dalibor Štrunc

Kateřina Harnošová a Anna Múčková
1. místo ve II. kategorii cimbálová dua
Pedagogické vedení: Dalibor Štrunc

Erika Biskupová a Petra Martinková
1. místo ve III. kategorii cimbálová dua
Pedagogické vedení: Dalibor Štrunc

GENERACE 2016 – Mezinárodní soutěž skladatelů do 30 let 20.5.2015 - 27.5.2015 Ostrava

Jiří Dvořák 2. ročník – skladba
cena AHUV v kategorii do 21 let
Pedagogické vedení: MgA. Pavel Novák Ph.D.

25° Concorso Internazionale per Giovani Musicisti “Città di Barletta” 5.5.2015 - 10.5.2015 Barletta, Itálie

Petr Zapletal 6. ročník – klavír
3. cena v kategorii F
Pedagogické vedení: MgA. Dagmar Pančochová

19. Mezinárodní houslová soutěž Bohdana Warchala ve hře na smyčcové nástroje 3.5.2015

Dennis Schneiderka 3. ročník – housle
3. cena ve IV. kategorii
Pedagogické vedení: Mgr. Pavel Suk

 

Husákovo kvarteto
Martin Husák, Radek Blahuš - housle
Marek Vejpustek - viola, Matěj Kovanda - violoncello

3. cena ve 2. kategorii (Chamber Play - Quartet)
Pedagogické vedení: Mgr. Pavel Suk

4th International Flute Competition FLAUTIADA 2015 1.5.2015 - 3.5.2015 Bratislava, Slovensko

Hana Hána 5. ročník – příčná flétna
3. cena v kategorii II/C
Pedagogické vedení: Mgr. Božena Růžičková

Tim Kadlec 2. ročník – příčná flétna
2. cena v kategorii II/A
Pedagogické vedení: Mgr. Božena Růžičková

X. Mezinárodní interpretační soutěž dechových nástrojů Brno 2015 30.4.2015 - 3.5.2015 Brno

Hana Sapáková 3. ročník – lesní roh
2. cena v kategorii I
Pedagogické vedení: Mgr. Milan Mrazík

Monika Němcová  4. ročník –  lesní roh
3. cena v kategoriii I
Pedagogické vedení: prof. Mgr. Jindřich Petráš

Barbora Jedelská 4. ročník – lesní roh
čestné uznání v kategorii I
Pedagogické vedení: prof. Mgr. Jindřich Petráš

Matěj Šíbl 5. ročník – trombon
2. cena v kategorii II
Pedagogické vedení: Mgr. Ivo Navrátil

Petr Sedlák 4. ročník – fagot
2. cena v kategorii I
Pedagogické vedení: Mgr. Pavel Zatloukal

do 2. kola soutěže postoupili:
Jana Kiselová, Jitka Koudelková, Kristýna Kočtářová, Eva Petrecká - lesní roh
Tomáš Popelka, Karel Bohdálek - trombon a Jaroslav Dvořák - tuba

X. International Violin Competition YOUNG PAGANINI 26.4.2015 - 28.4.2015 Legnica, Polsko

Dennis Schneiderka 3. ročník – housle
čestné uznání ve starší skupině 
Pedagogické vedení: Mgr. Pavel Suk

19. ročník Mezinárodní houslové soutěže mistra Josefa Muziky 25.4.2015 - 26.4.2015 Nová Paka

Dennis Schneiderka 3. ročník – housle
stříbrný diplom v 6. kategorii 17- 19 let
Pedagogické vedení: Mgr. Pavel Suk

Duškova pěvecká soutěž, 35. ročník 2015 25.4.2015 Praha

Barbora Grůzová 5. ročník – zpěv
1. cena v kategorii A I
Pedagogické vedení: PhDr. Jarmila Janíčková

XIX. Mezinárodní Schubertova soutěž pro klavírní dua Jeseník 2015 15.4.2015 - 18.4.2015 Jeseník

Kamil El-Ahmadieh
Pham Hoang Anh
1. cena v I. kategorii
Pedagogické vedení: Mgr. Inna Aslamasová

Tamara Bláhová
Melanie Šohajová
3. cena v I. kategorii
Pedagogické vedení: Mgr. Renata Bialasová

13. ročník Mezinárodní interpretační soutěže PRO BOHEMIA Ostrava 2015 10.4.2015 - 12.4.2015 JKO, Ostrava

Adam Honzírek 1. ročník – kontrabas
3. cena ve II. kategorii oboru hra na smyčcové nástroje
Pedagogické vedení: Mgr. Pavel Klečka

8. ročník Mezinárodního festivalu komorního a ansámblového zpěvu STONAVSKÁ BARBORKA 10.12.2014 - 14.12.2014 Stonava, Slovensko

Aneta Bendová 5. ročník – zpěv
Eva Gieslová 5. ročník – zpěv
2. místo v kategorii A2.1 SUŠ - dueto
Zvláštní cena za provedení skladeb 20. - 21. století
Cena děkana FU Ostravské univerzity v Ostravě
za vynikající interpretaci uměleckých děl 20. nebo 21. století
Pedagogické vedení: Mgr. Petr JulíčekNěva Megová

Čtyři ruce na klávesách 2014 PIANO ÜBER GRENZEN (Karlovarská soutěž ve čtyřruční hře a hře na dva klavíry) 21.11.2014 - 22.11.2014 Karlovy Vary

Pham Hoang Anh 3. ročník - klavír
Kamil El -Ahmadieh  5. ročník - klavír
1. místo v kategorii PROFI I
zvláštní cena poroty za provedení skladby českého autora
zvláštní ocenění poroty pro nejlepší soutěžní dvojici v nár. kole
Pedagogické vedení: Mgr. Inna Aslamasová

XXXVIII. Soutěžní přehlídka konzervatoři a hudebních gymnázií ČR ve hře na smyčcové nástroje 21.11.2014 - 23.11.2014 Pražská Konzervatoř

Natálie Kulina 3. ročník – housle
3. cena ve 2. kategorii
Pedagogické vedení: Miloš Vacek

Dennis Schneiderka 3. ročník – housle
čestné uznání ve 2. kategorii
Pedagogické vedení: Mgr. Pavel Suk

Břetislav Vybíral 3. ročník – violoncello
čestné uznání ve 2. kategorii
Pedagogické vedení: Miroslav Zicha

Petr Osička 5. ročník – violoncello
čestné uznání ve 3. kategorii
Pedagogické vedení: Miroslav Zicha

Adam Honzírek 1. ročník – kontrabas
3. cena v 1. kategorii
Pedagogické vedení: Mgr. Pavel Klečka

Dominik Seďa  2. ročník – kontrabas
čestné uznání v 1. kategorii
Pedagogické vedení: Mgr. Martin Šranko

Ondřej Vinkler 4. ročník – kontrabas
čestné uznání ve 2. kategorii
Pedagogické vedení: Mgr. Martin Šranko

49. Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka 14.11.2014 - 21.11.2014 Karlovy Vary

Doubravka Součková 6. ročník – zpěv
3. cena 
Cena českých center pro českého nejlepšího účastníka v soutěži
Cena Nei Stëmmen
Cena Jarmily Novotné
Pedagogické vedení: MgA. Blanka Morávková

fotogalerie, recenze z časopisu KAM

21. ročník interpretační soutěže "Karel Ditters z Dittersdorfu a hudební klasicismus" 16.10.2014 - 17.10.2014 Základní umělecká škola Karla Ditterse, Vidnava

Trio Konzervatoře Brno
Klára Přecechtělová - flétna, Veronika Coganová - klarinet, Kamil El-Ahmadieh - klavír
2. místo

Pedagogické vedení: Mgr. Božena Růžičková​Mgr. Břetislav WinklerMgr. Inna Aslamasová
 

Smyčcové kvarteto "Più presso" 
Barbara Kozáková, Karel a Jitka Svačinovi, Petr Osička

1. místo a titul Laureáta soutěže
Pedagogické vedení: Mgr. Emil Machain